Preskočiť na obsah

Možnosť mobilného očkovania proti ochoreniu COVID – 19 v našej obci – ziťovanie záujmu

Zverejnené 3.11.2021.

Kategória

Košický samosprávny kraj ponúka aj naďalej možnosť očkovania – podania prvej, druhej aj tretej dávky PfizerBiontech, ako aj jednodávkovej vakcíny Janssen.

Ak sa chceme vyhnúť najprísnejším opatreniam v jednotlivých okresoch, okresy by mali dosiahnuť hranicu 65% zaočkovanosti osôb nad 50 rokov. Táto hranica garantuje zotrvanie nanajvýš v bordovej fáze covid automatu a nastálo chráni od čiernej farby rizikovosti, ktorá nám pri súčasnom vývoji infekčnosti čochvíľa hrozí. Preto prosíme konzultujte telefonicky svoj stav s lekárom a dajte sa zaočkovať.

Svoj záujem o očkovanie nahláste na obecnom úrade, po konzultácii s KSK Vás v súvislosti s ďalším postupom a termínom očkovania v našej obci budeme informovať.