Preskočiť na obsah

Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko…….

Zverejnené 10.3.2023.

Kategória

„Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, keď ja budem Jano, neohneš ma mamo.“ To je celé znenie slovenského ľudového príslovia, ktoré je dnes stále aktuálne. Zatiaľ, čo sme si možno v minulosti pri ňom skutočne predstavovali, že nás mama prehla cez koleno a naložila palicou, dnes vieme s istotou povedať, že prvých 6 rokov života každého malého „Janka“ je rozhodujúcich a že do tohto veku sa formuje približne 80% osobnosti človeka, väčšina však už do 3 rokov.

Veľmi vás milí rodičia prosím o ohýbanie vašich Jankov, aby z nich vyrástli slušní mladí ľudia, ktorí budú úctiví nielen k vám ale aj k iným, aby si vedeli vážiť prácu iných a aby nezabúdali na svoju dedovizeň.

Zatiaľ to vyzerá tak, že sú ohýbaní málo a tu je dôkaz, ale hlavne, je to vizitka nás dospelých..

Takto vyzerala tabuľa na pomníku 1.9.2016

a takto vyzerá dnes. Deti nevedia posúdiť či to čo robia je správne alebo nie, ale od toho ste rodičmi aby ste ich to naučili. To, že sú v parčíku neustále rozhádzané kamienky po celom parčíku, aj keď tam nie sú na hranie sa dá pochopiť ale, že deti kamienkami škrabú po pamätníku a rodič alebo sprievodca detí sa tomu prizerá a nezakročí, tomu sa hovorí neúcta a neohľaduplnosť k iným.