Preskočiť na obsah

Výzva na dodržiavanie rýchlosti v obci a mimo nej.

Zverejnené 13.10.2022.

Kategória

Vážení účastníci cestnej premávky,

prečítajte si a hlavne zamyslite sa nad nasledujúcim emailom, ktorý sme si našli v schránke dnes ráno. Myslím, že nikto z nás nechce úmyselne spôsobiť škodu na majetku a nebodaj na zdraví svojou nedbanlivosťou. Nedbanlivosťou píšem preto, že myslím, že rýchla jazda nieje úmysel. Aj v kontexte nedávnej tragickej udalosti v Bratislave, kedy je päť životov mladých ľudí nenávratne preč apelujem na všetkých motoristov dodržiavajte rýchlosť, buďte ohľaduplní a opatrní, lebo stačí moment a vzniknú následky s ktorými sa nevysporiadame celý život.

Nechcem ani pomyslieť na to čo bude, keď na budúci rok zrekonštruujú tankodrom (úsek cesty od obce po nové napojenie). Niekedy mi to pripadá akoby bola vyhlásená súťaž kto bude prvý. Len najhoršie je to, že vo väčšine prípadov doplácajú nevinní. Email posielame ako ďalší podnet na dopravný inšpektorát a Obvodné oddelenie do Bidoviec.

Dobre rano,

opat raz musim napisat, ze vodici si pri ceste do obce a z obce Hrasovik mylia cestou s pretekarskou drahou.

Pocas vikendu, ale aj dnes rano som videla mnozstvo aut, ktore sa z obce a do obce rutili neskutocnou rychlostou. Ide urcite aj o obyvatelov mimo obce, avsak su medzi nimi aj obyvatelia, ktorych osobne poznam, zial. 

Naozaj si niekto koleduje o havariu? Potrebuje niekto skoncit v poli, elektrickom vedeni ci nebodaj niekoho zrazit?

Ak tuto situaciu ani po takom dlhom case nevieme vyriesit a ludia pochopit, ze do obce sa vchadza 50tkou, bude nevyhnutne sa zamysliet nad retarderom, ktory tuto rychlost znizi.

Naozaj sa niekedy obavam, ze niektory nezodpovedny vodic skonci pri malej kolizii v nasom plote alebo niekoho zrazi.

MF 

Príspevok od občana k našej aktualite.

Dobrý deň prajem, rád by som zareagoval na podnet ( informáciu) o vysokých rýchlostiach, ktorú ste dnes dostali mailom. Súhlasím s daným názorom a je veľmi vhodne o tom verejne diskutovať a upozorňovať na to skôr než budeme riešiť následky. Rad by som sa však podelil o osobnú skúsenosť, že ak sa nedostatky zovšeobecňujú, tak to pomôže minimálne. Preto apelujem na všetkých vystúpme zo svojej komfortnej zóny a upozorníme tých, ktoré dané pravidlá porušujú osobne a v daný moment. Viem, nie je to príjemne, ale určite príjemnejšie než riešiť nehodu, alebo nebodaj niečo vážnejšie.

Michal Korytko.

Publikované s jeho zvolenim.

>