Preskočiť na obsah

“ Na bicykli deťom 2013″

Zverejnené 11.2.2021.

Dátum a Čas
Nešpecifikované

Bolo asi 13 hodín, keď sa nám z pelotónu ozvali, že prichádzajú k Rozhanovciam od Čižatíc. Naši cyklisti, ktorí chceli tiež podporiť projekt osobnou účasťou – Julka Ujháziová, Matej Krupáš a Jakub FFoto vo fotogalérii.   
odor, odetí v tričkách s erbom obce, vydali sa do Rozhanoviec ku starému kostolu čakať na pelotón, ktorí priviedli na dvor nášho obecného úradu.
Tu sme ich privítali a dievčatá Mária Takáčová a Martina Bučková, v krojoch ušitých ich babkou Emíliou Takáčovou, odovzdali pánu Bílikovi symbolický šek na 100€ pre onkologicky choré deti.Pán Bílik sa poďakoval v mene všetkých a poprosil starostku, aby tlmočila všetkým, ktorí na vyzbieranú sumu prispeli, že im v mene chorých detí ďakuje a dal svoje čestné slovo, že všetky peniaze budú použité pre deti, ktoré už teraz absolvujú rôzne rekondičné pobyty.  
Potom sa naší hostia občerstvili a pochutnali si na výrobkoch pekárne Juno z našej obce. Slová chvály na sladké aj slané výrobky pekárne nemali konca kraja, za všetkých to zhodnotil pán z Čiech “ pani starostko, na kole jsem projel Čechy, Moravu i Slovensko, ale takovou bábovku jsem ešte nejedl“. Takže pani pekárka, robíte dobré meno nielen sebe, ale aj Hrašovíku, robíte to dobre a robte to aj naďalej. Medzi cyklistami nechýbal ani známy herec Ivan Tuli Vojtek, ktorý, tak ako je o ňom známe, sršal vtipom.
Zhruba po hodinke sa cca 25 členný pelotón, mimochodom najstarší účastník mal 76 rokov, pobral za sprievodu policajných motoriek ďalej a naši cyklisti ich odprevadili po hranice nášho chotára – „štyri lipy“. 
Prispeli: PhDr. Jana Amrichová, rodina Anderlová, rodina Bučková, Renáta Demková, Zdeňka Fazekašová, Anna Fodorová, rodina Jureková, rodina Kövérová – Palková, rodina Rostášová, Vladimír Takáč st., rodina Ing. Vladimíra Takáča, Margita Kövérová, rodina Jána Kövéra, Paulína Kövérová a obec Hrašovík – ďakujeme.
Foto vo fotogalérii.